Materace piankowe

Materace piankowe online

Materace piankowe są niezwykle wszechstronne, w zależności od rodzaju różnią się jednak między sobą niektórymi właściwościami. Najbardziej popularne to materace z pianki poliuretanowej, materace z pianki wysokoelastycznej oraz materace lateksowe. Idealnie dobrany materac zapewni nie tylko ogromną wygodę podczas snu, ale także efektywny wypoczynek i odpowiednią regenerację organizmu.

Materace z pianki – rodzaje

Materace wykonane z pianki poliuretanowej zapewniają optymalną cyrkulację powietrza oraz izolację termiczną. Pianka wysokoelastyczna natomiast wyróżnia się większą trwałością i sprężystością, doskonale dopasowuje się do ciała w trakcie snu. Wysokoelastyczne materace polecane są dla osób z dolegliwościami kręgosłupa – ze względu na wygodę i stabilne podparcie kręgosłupa. Z kolei materace lateksowe zawierające mleczko kauczukowe posiadają specjalny system wentylacyjnych otworków, który umożliwia bardzo dobrą cyrkulację oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów (polecane dla alergików). Materace z pianki lateksowej wykorzystywane są bardzo często jako antyodleżynowe, ponieważ zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała.

Materace piankowe gwarantują wysoki komfort i higienę użytkowania, zróżnicowana oferta online pozwala na wybór wariantu o odpowiedniej twardości i właściwościach. Efektywny i relaksujący sen to podstawa dla prawidłowego funkcjonowania i samopoczucia w ciągu dnia, dlatego warto skrupulatnie dobrać materac do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.