Materace kokosowe

Materace kokosowe – dlaczego warto?

Materace kokosowe, pomimo nazwy nie są zbudowane jedynie z włókien kokosowych. W rzeczywistości są to materace sprężynowe, piankowe lub lateksowe, które pokryte są warstwą maty wykonanej z włókna kokosowego o grubości od jednego do kilku centymetrów. Już w starożytnej historii opisane jest wykorzystanie mat kokosowych do odpoczynku i snu. Materiał ten używany był z uwagi na wygodę oraz cechy higieniczne, antybakteryjne i antygrzybiczne. Rewelacyjne materace kokosowe szybko i sprawnie możemy kupić online.

Materace kokosowe – zalety

Z uwagi na swoje właściwości materace kokosowe zyskują coraz więcej swoich wielbicieli. Do głównych cech tego typu materacy należą:

  • utwardzona powierzchnia materaca, co w połączeniu z technologią użytą do jego budowy pozwala na połączenie twardości powierzchni oraz elastyczności i sprężystości odpowiedniej dla najbardziej wymagających osób,
  • naturalne pochodzenie włókien kokosowych zapewnia zdrowy sen osobom ze skłonnością do alergii,
  • włókna kokosowe są higieniczne i wodoodporne co pozwala na jego wykorzystanie także w łóżku naszych milusińskich,
  • struktura maty kokosowej wpływa na prawidłową wentylację materaca,
  • trwałość maty kokosowej pozwalająca na wieloletnie użytkowanie materaca bez zmiany jego parametrów.

Materace kokosowe wybierane są przede wszystkim przez osoby, którym zależy na zdrowiu  gwarantując właściwe dla naszego organizmu oparcie dla kręgosłupa. Z uwagi na sztywność dedykowane są do łóżek o dużej powierzchni, w których śpią pary, a także dla osób, które z uwagi na wagę mają skłonność do “zapadania” się w materacu.