Modułowa ścianka wspinaczkowa

220,00 1320,00 

Wyczyść
SKU: Brak danych Kategoria:

Opis

 ŚCIANKA WSPINACZKOWA

 ŚCIANKA WSPINACZKOWA- to świetny sposób, aby zadbać o nasza pociechę. Dlaczego?

  • Dzieci z natury uwielbiają się wdrapywać, wspinać po trzepakach, starych budynkach oraz drzewach. W dzisiejszych czasach, dzieci rzadziej i mniej chętnie wychodzą na tzw. “podwórko”, co sprzyja groźnemu zjawisku skrzywiane kręgosłupa, w dzisiejszych czasach jest coraz częstsze. Aktualnie w dobie pandemii częściej spędzamy czas w domu, aby unikać dużych skupisk ludzi, dlatego domowa wspinaczka jest świetną alternatywą, a przy okazji przysłużymy się do rozwoju psycho-ruchowego naszego dziecka.

  • Wspinaczka i jej zbawienny wpływ na organizm

  1. Wzmacnia mięśnie grzbietu– podczas wspinaczki wzmacniają się mięśnie głębokie, co poprawia stabilizację stawów oraz kręgosłupa. Zapobiega powstawaniu skoliozy

  2. Poprawia gibkość i koordynację ruchową– wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, czy w ławce szkolnej w zgarbionej pozycji powoduję zanikanie mięśni odpowiadających za odpowiednią postawę. Podczas wspinaczki pracują mięśnie rąk, nóg i kręgosłupa, nasza pociech poprawia swoją sprawność fizyczną, jest bardziej gibkie oraz rozluźnione.

  3. Przeciwdziała otyłości – nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Wspinaczka wymaga zaangażowania dużych grup mięśniowych, stanowi to źródło wydatku energetycznego, poprawia metabolizm a co za tym idzie, dba o odpowiednią sylwetkę.

  4. Wspomaga proces nauczania– wspinaczka jest świetnie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową, przydaje się nie tylko w sporcie, ale również w codziennym życiu (czynności samoobsługowe), jak i czytaniu, pisaniu, rysowaniu. Doskonale wpływa również na zdolność koncentracji, a to stanowi niezwykle ważny czynnik w procesie nauczania.

  5. Uczy samodzielności, pewności siebie, zdolności planowania przestrzennego. U dzieci wspinanie się jest instynktowne, mniej siłowe a bardziej techniczne. Dla maluchów jest zabawą i wyzwaniem, przygodą oraz jednym z elementów realizowania dziecięcej potrzeby intensywnego ruchu.

 

 

Panele

Ścianka wykonana została z grubej brzozowej sklejki 1 gatunku dla poprawy estetyki i pominięcia „topornego” kształtu prostej bryły, krawędzie zostały z fazowane. A Panel zadrukowany i zabezpieczony dla dłuższej żywotności.

Moduły

 Ścianki zaprojektowane są w modułach 750x750x mm, dzięki czemu wraz z rosnącym dzieckiem lub opanowaniem modułu możemy systematycznie dokładać kolejne elementy tworząc pełną ściankę.Możesz zakupić również pełną ściankę tworząc pełen obraz.

Wyposażenie:

Kupując jeden moduł 750×750 mm w komplecie otrzymujesz pełen zestaw śrub montażowych, kołków i podkładek, śruby do montażu uchwytów. W komplecie 5 uchwytów do wspinaczki, kolory i kształt uchwytów są przypadkowe.

Kupując pełną ściankę 6 modułów ( Tęcza, Kosmos, Przedszkole) 750×750 mm komplecie otrzymujesz pełen zestaw śrub montażowych, kołków i podkładek, śruby do montażu uchwytów. W komplecie 30 uchwytów do wspinaczki, kolory i kształt uchwytów są przypadkowe.

 

Wygląd

Moduł lub też całość projektu, niezależnie od ilości modułów może być zadrukowana jedną z naszych propozycji lub Waszą grafiką dzięki czemu możemy sprawić radość dziecko lub wpasować się w ogólną koncepcje pokoju.

 

 

Jak dopasować ściankę do mojego wnętrza?

Ściankę przygotowaliśmy w modułach 75x75cm. Jeśli natomiast ścianka miałaby pojawić się w nietypowej przestrzeni bądź wypełnić ściany w pełni prześlij nam na adres [email protected] wymiary twojego pomieszczenia a my postaramy się dopasować ściankę do Twojego wnętrza.

Wytrzymałość

Dzięki zastosowaniu grubego materiału (1.5 cm) ze scianki mogą korzystać w bezpieczny sposób dzieci nawet z rodzicami (do 100kg).

Informacje dodatkowe

Wzór

Beton, Cegła czerwona, Cegła Biała, Kosmos, Tęcza, Przedszkole, Góra

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Modułowa ścianka wspinaczkowa”


Najnowsze produkty

złap i przeciągnji