Materac Olimp

814,23 1520,64 

Opis

Materac Olimp

Pianka termoelastyczna (VISCO) – 3 cm

Reaguje na wydzielane ciepło, zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ludzkiego ciała i świetnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego położenia. Dużą zaletą pianki jest równomierne rozłożenie obciążenia, które poprawia krążenie krwi i przeciwdziała odleżynom. Pod wpływem ciepła zmienia się elastyczność materaca, zaś w zależności od siły nacisku, zmianie ulega kształt materaca. Te dwie cechy połączone w jednym materacu sprawiają, że przyjmując wygodna pozycje do spania nie będziesz musiał się wiercić by po chwili leżenia znów czuć się dobrze ułożony

Sprężyny kieszeniowe

Dzięki swej elastyczności oraz poszczególnym strefom twardości zapewniają odpowiednie podparcie całego ciała gwarantując tym samym zdrowy i wygodny sen. Sprężyny kieszeniowe tego materaca, każda w osobnej otulinie z tkaniny, pracują niezależnie jedna od drugiej dając w rezultacie tzw. punktową elastyczność materaca. Dlatego ugięcie się jednej sprężyny nie musi powodować zauważalnej reakcji pozostałych sprężyn. Jeśli położysz się na brzuchu i oprzesz się na łokciach, ugięciu ulegną sprężyny pod łokciem i w bardzo bliskim sąsiedztwie. Pozostała powierzchnia materaca zostanie niezmieniona. Kieszonka otaczająca sprężynę jest tak dopasowana, żeby zapewnić najlepszą osiągalną sprężystość materaca.

Przekładka tapicerska (filc) – obustronnie

Przekładka oddzielająca sprężynę oraz pianki, ma na celu zniwelowanie wyczuwalności sprężyn tym samym podnosząc komfort. Zastosowana obustronnie.

Pianka Lateksowa – 3 cm

Pianka lateksowa jest to pianka o wyjątkowych walorach higienicznych, przeciwgrzybicznych i przeciwalergicznych. Pianka posiada specjalne otwory wentylacyjne, które odpowiadają za higieniczność i przewiewność materaca. Strona z płytą lateksową charakteryzuje średnia twardość materaca. Dzięki swojej strukturze wpływa leczniczo na chory i zmęczony kręgosłup.

Pokrowiec:

Materac posiada miękki i przewiewny pokrowiec Primo, który jest pikowany włóknem klimatyzującym, co poprawia wymianę powietrza i zwiększa higieniczność tego materaca. Pokrowiec można prać w pralce w temperaturze 60°C co jeszcze wzmaga jego właściwości antyalergiczne.

Właściwości:

  • Pianka termoelastyczna (VISCO) – 3 cm- Posiada bardzo dobre parametry techniczne, posiada właściwości relaksujące i odprężające. Strona materaca, gdzie występuje pianka visco jest miękka.
  • Sprężyny kieszeniowe- Największą zaletą sprężyn kieszeniowych jest elastyczność punktowa, która umożliwia bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtów ciała.
  • Pianka Lateksowa 3 cm – Posiada właściwości antyalergiczne, antygrzybicze. Idealna dla osób mających problemy z kręgosłupem.
  • Pokrowiec do prania – Możliwość prania pokrowca po uprzednim zdjęciu go z materaca. Pikowany włóknem klimatyzującym, hypoalergiczny
  • Zamek błyskawiczny – Posiada wszyty i praktyczny zamek błyskawiczny.
  • Wysokość materaca – 20 cm
  • Dwie strefy twardości

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Materac Olimp”


Najnowsze produkty

złap i przeciągnji