Materac OLIMP

589,00 935,00 

ikonka - 7 STREFOWE SPRĘŻYNY KIESZENIOWE 150ikonka - pianka termoelastycznaikonka - materac dwustronnyikonka - materac średnio twardy

ikonka - 7 stref twardościikonka - materac ortopedycznyikonka - pianka poliuretanowaikonka - pokrowiec z możliwością praniaikonka - pokrowiec pikowany

Wyczyść

Opis

Materac OLIMP

 

Pianka termoelastyczna (VISCO) – 3 cm

Reaguje na wydzielane ciepło, zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ludzkiego ciała i świetnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego położenia. Dużą zaletą pianki jest równomierne rozłożenie obciążenia, które poprawia krążenie krwi i przeciwdziała odleżynom. Pod wpływem ciepła zmienia się elastyczność materaca, zaś w zależności od siły nacisku, zmianie ulega kształt materaca. Te dwie cechy połączone w jednym materacu sprawiają, że przyjmując wygodna pozycje do spania nie będziesz musiał się wiercić by po chwili leżenia znów czuć się dobrze ułożony

Sprężyny kieszeniowe

Dzięki swej elastyczności oraz poszczególnym strefom twardości zapewniają odpowiednie podparcie całego ciała gwarantując tym samym zdrowy i wygodny sen. Sprężyny kieszeniowe tego materaca, każda w osobnej otulinie z tkaniny, pracują niezależnie jedna od drugiej dając w rezultacie tzw. punktową elastyczność materaca. Dlatego ugięcie się jednej sprężyny nie musi powodować zauważalnej reakcji pozostałych sprężyn. Jeśli położysz się na brzuchu i oprzesz się na łokciach, ugięciu ulegną sprężyny pod łokciem i w bardzo bliskim sąsiedztwie. Pozostała powierzchnia materaca zostanie niezmieniona. Kieszonka otaczająca sprężynę jest tak dopasowana, żeby zapewnić najlepszą osiągalną sprężystość materaca.

Przekładka tapicerska (filc) – obustronnie

Przekładka oddzielająca sprężynę oraz pianki, ma na celu zniwelowanie wyczuwalności sprężyn tym samym podnosząc komfort. Zastosowana obustronnie.

Pianka Poliuretanowa – 3cm

Pianka poliuretanowa posiada zwięzłą strukturę jednakże pozostaje przewiewna oraz zapewnia dobrą regulację termiczną, posiada właściwości antyalergiczne. Materac posiada piankę poliuretanową, która jest odpowiedzialna za odpowiednie podtrzymanie ciała. Pianka poliuretanowa rozluźnia i poprawia komfort snu.

Pokrowiec:

Materac posiada miękki i przewiewny pokrowiec Primo, który jest pikowany włóknem klimatyzującym, co poprawia wymianę powietrza i zwiększa higieniczność tego materaca. Pokrowiec można prać w pralce w temperaturze 60°C co jeszcze wzmaga jego właściwości antyalergiczne.

Właściwości:

  • Pianka termoelastyczna (VISCO) 3 cm – Posiada bardzo dobre parametry techniczne, posiada właściwości relaksujące i odprężające. Materac jest bardzo miękki.
  • Sprężyny kieszeniowe- Największą zaletą sprężyn kieszeniowych jest elastyczność punktowa, która umożliwia bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtów ciała.
  • Pianka poliuretanowa 2 cm- Posiada bardzo dobre parametry techniczne, posiada właściwości relaksujące i odprężające.
  • Pokrowiec do prania – Możliwość prania pokrowca po uprzednim zdjęciu go z materaca. Pikowany włóknem klimatyzującym, hypoalergiczny
  • Zamek błyskawiczny – Posiada wszyty i praktyczny zamek błyskawiczny.
  • Wysokość materaca – 19 cm
  • Dwie strefy twardości

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Materac OLIMP”


Najnowsze produkty

złap i przeciągnji